s Ndeshja më e çmendur, 6 kartonë të kuq, 7 gola dhe përmbysje rezultati | www.Zemra.Org

Ndeshja më e çmendur, 6 kartonë të kuq, 7 gola dhe përmbysje rezultati

Futbolli është i paparashikueshëm, të gjithë e dimë këtë, por kjo ndeshje mund të hyjë në historinë e sportit si ngjarja më e çmendur sportive që kemi parë ndonjëherë.

6 kartonë të kuq, 7 gola, 4 prej të cilave i ka shënuar një lojtar, si dhe një përmbysje rezultati në minutat shtesë.

1460390492
Ndeshja e vlefshme për OFC Champions League, një kompeticion shumë i ngjashëm si ai eruopian por për skuadrat e Oqeanisë, vuri përballë njëra tjetrës Kiwi FC, kampioni i Samoas, me kampionët dhe favoritët e Nadi FA.

Pas 20 minutash lojë, rezultati ishte 3-1 për vendasit, por ndeshja filloi të bëhej më e çmendur pas minutës së 43, kur skuadrat mbetën me nga një lojtar më pak në fushë pasi një konfrontimi fizik.

Në minutën e 83, pas një tjetër zënke mes portierit të miqve dhe një lojtari të Kiwi FC, skuadrat mbetën me nga 9 lojtarë në fushë.

Tre minuta nga koha e rregullt, miqtë shënojnë golin e dytë për 3-2. Në minutën e 96 miqtë barazojnë, ndërsa në të 98-n përmbysin gjithçka për 3-4.

Gjatë kohës shtesë, gjyqtari ndëshkoi me të kuq edhe dy lojtarë të tjerë, nga një për secilën skuadër.

 


Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Komenti juaj:

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.