BotaKronika e Zeze

Përplasen dy aeroplan në aeroportin e Stambollit

Në aeroportin “Ataturk” në Stamboll janë përplasur dy aeroplanë udhëtarësh të kompanisë Turkish Airlines.

stamboll-500

Airbas A330-200, i nisur nga Vjena për të zbritur në Stamboll u përplas me Airbas A340-300 që kishte nisur fluturimin nga Sao Paolo.

Edhe përkundër faktit që të dy aeroplanët janë dëmtuar shumë, nuk ka të lënduar në mesin e udhëtarëve dhe ekuipazhit.

Shërbimi i sigurisë së aeroportit po shqyrton shkaqet e aksidentit.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Close