FutbollSport

Sa para do t’i fitojë Shqipëria për fitoren?

Triumfi i parë i Shqipërisë në një Kampionat Evropian do t’i sjellë edhe të mira financiare Kombëtares.

1-954-620x330

Fitorja kundër Rumanisë do të sjellë edhe një milion euro shtesë si bonus.

Kështu kishte vendosur para fillimit të kampionatit Evropian, UEFA që ndan nga një milion euro për ekipet fituese dhe 500 mijë për barazim, kurse kombëtarja që pëson humbje nuk shpërblehet.

 Shqipëria me këtë fitore ka siguruar vendin e tretë me po aq pikë në grupin A, e cila bën që kuqezinjtë të shpresojnë në një kualifikim ma tutje.
Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close